Wyszukaj
Dodaj miejsce

ZALOGUJ SIĘ

Zaloguj się

Sekcja dostępna wyłącznie dla zalogowanych. Jeśli nie masz konta, utwórz go bezpłatnie i korzystaj ze wszystkich możliwości serwisu.

Logowanie / Rejestracja

Twoje ulubione miejsca

Muzeum Historii Radomia

Muzeum Historii Radomia

Muzeum Historii Radomia

Muzeum Historii Radomia

www www.muzeum.edu.pl/

Muzeum Historii Radomia

Muzeum Historii Radomia

Informacje

      Muzeum Historii Radomia to nowoczesna ekspozycja, łącząca tradycyjną formę muzeum z multimediami. W zabytkowych wyremontowanych kamienicach radomskiego Rynku powstała efektowna, trzykondygnacyjna wystawa, będąca efektem zarówno pracy historyków oraz muzealników, jak i specjalistów od identyfikacji wizualnej. Do tej ostatniej wykorzystano figury geometryczne, będące głównymi elementami składowymi sygnetu logo oraz piktogramów reprezentujących poszczególne sekcje wystawy. W świetle wydarzeń historycznych piktogramy symbolizują np. dominacją Kościoła nad strukturą państwową; spojrzenie na Radom przez pryzmat religii, kultury i sztuki; miasto jako punkt centralny osadzony w strukturze państwowej, czy ruch robotniczy inspirowany przez ludzi. Każdej epoce (i sali wystawienniczej) została także przyporządkowana inna barwa. Ważnym elementem identyfikacyjnym Muzeum Historii Radomia jest wielkoformatowy wydruk-legenda, objaśniający symbolikę i znaczenie ww. piktogramów.


      Bogate, ponadtysiącletnie dzieje Radomia przedstawione zostały zarówno za pomocą historycznych artefaktów, jak i licznych filmowych i fotograficznych aplikacji (w dużej części dźwiękowych), łączących walor edukacyjny z grą i zabawą.


     Na trzech kondygnacjach, poczynając od piwnic, prezentowane są dzieje Radomia od IX wieku (budowa piastowskiego grodu na Piotrówce) do końca II wojny światowej (ostatnim epizodem prezentowanym w Muzeum jest słynne rozbicie więzienia Urzędu Bezpieczeństwa 9 Września 1945 roku).

Lokalizacja

Ups... Coś poszło nie tak.
Ta strona nie wczytała Map Google prawidłowo. Szczegóły techniczne znajdziesz w konsoli JavaScript.
Wyznacz trasę

Galeria

Komentarze

Dodaj komentarz